Terug naar site

Voorleesvrijwilligers gezocht voor

Sint-Niklaas en Ranst

· vrijwilligers

Voor info over de vrijwilligersvacatur in Ranst, scroll naar beneden!

************

Voorlezer verteller voor kinderen met migratie-achtergrond - Sint-Niklaas

Yesss! We kregen groen licht en starten in september met een nieuwe voorleeswerking in het Rode Kruis opvangcentrum voor asielzoekers van Westakkers in Sint-Niklaas!

Na een vorming en kennismaking met de andere vrijwilligers, zullen we maandelijks op een zaterdagmiddag een voorleesatelier inrichten voor de kinderen van het opvangcentrum. We lezen in boeken en met de kamishibai en verwerken het thema van de dag met een creatieve activiteit. Op die manier willen we de kinderen laten wegdromen in verhalen en hen laten ontdekken hoe fijn (voor)lezen is.

Heb jij zin om deel uit te maken van ons team? Lees dan hieronder onze vrijwilligersvacature:

Omschrijving van de vacature

We zijn op zoek naar enthousiaste voorlezers, vertellers en mensen met creatieve ideeën. Leeftijd, geslacht, afkomst spelen geen rol. Het gaat er vooral om dat je houdt van lezen en kinderen kan overtuigen van het plezier dat lezen geeft.
We vertellen vaak met Kamishibai. Ervaring hierin is niet noodzakelijk, wel de goesting om het te leren.
Eén keer per maand op zaterdag van 14.30 tot 1630 uur leest de Verhalenweverij voor aan kinderen van 4 tot 12 jaar in het opvangcentrum voor asielzoekers van Westakkers (Sint-Niklaas). We vertellen verhalen en werken daarna op een creatieve manier verder rond het thema met schaduwtheater, verhalendobbelstenen, tekeningen, ....

Je helpt ons bij deze activiteiten: leest voor, vertelt en ondersteunt de creatieve verwerking. Eigen inbreng vinden we belangrijk!

Gewenst profiel

 • Je houdt van lezen en wil kinderen overtuigen van het plezier dat lezen geeft.
 • Je kan je van september 2022 tot juni 2022 één zaterdag per maand in de namiddag vrijmaken om voor te lezen in het Rode Kruisopvangcentrum voor asielzoekers van Westakkers (Sint-Niklaas).
 • Je bent beschikbaar op zaterdag 1 oktober 14:30-16:30 uur, zaterdag 22 oktober 14:30-16:30 uur, zaterdag 19 november 14:30-16:30 uur, zaterdag 17 december 14:30-16:30 uur. Data voorjaar worden later bepaald.
 • Je helpt bij het voorbereiden van de activiteiten per mail. Je helpt door zelf voorstellen te doen.
 • Leeftijd, geslacht, afkomst spelen geen rol.
 • Ervaring is niet noodzakelijk. We plannen een vormingsdag en een inspiratiedag.

Ons aanbod

 • Je maakt kennis met het leven in een opvangcentrum.
 • Je komt terecht in een enthousiast team van vrijwilligers.
 • De activiteiten kunnen altijd rekenen op de enthousiaste reacties van de kinderen (én hun ouders).
 • Af en toe komt er ook een auteur langs op onze activiteiten.
 • Je bent welkom op onze vormingsdag op zaterdag 24 september (ganse dag). We plannen ook nog een inspiratiedag.

Contact

Contacteer Gitt via gitt@verhalenweverij .be of vul het formulier in.

Selectieprocedure

Volg de vormingsdag, neem vrijblijvend deel aan de activiteit en samen bekijken we of onze werking jou bevalt.

Meer informatie

***************

Voorlezer verteller voor kinderen met migratie-achtergrond - Ranst

Omschrijving van de vacature

We zijn op zoek naar enthousiaste voorlezers, vertellers en mensen met creatieve ideeën. Leeftijd, geslacht, afkomst spelen geen rol. Het gaat er vooral om dat je houdt van lezen en kinderen kan overtuigen van het plezier dat lezen geeft.
We vertellen vaak met Kamishibai. Ervaring hierin is niet noodzakelijk, wel de goesting om het te leren.
Twee keer per maand op woensdag van 14.00 tot 16.00 uur leest de Verhalenweverij voor aan kinderen van 4 tot 12 jaar: één keer in de bib van Ranst en één keer in het opvangcentrum voor asielzoekers van Broechem. We vertellen verhalen en werken daarna op een creatieve manier verder rond het thema met schaduwtheater, verhalendobbelstenen, tekeningen, ....

Je helpt ons bij deze activiteiten: leest voor, vertelt en ondersteunt de creatieve verwerking. Eigen inbreng vinden we belangrijk!

Gewenst profiel

Je houdt van lezen en kan kinderen overtuigen van het plezier dat lezen geeft. Je kan je één of twee keer per maand vrijmaken om voor te lezen in het asielcentrum en/of de bib. Je helpt bij het voorbereiden van de activiteiten. We bereiden de activiteit per mail voor. Daar help je bij door zelf voorstellen te doen.
Leeftijd, geslacht, afkomst spelen geen rol.

Ervaring is niet noodzakelijk. We plannen verschillende vormingsmomenten en inspiratiedagen.

Ons aanbod

Je komt terecht in een enthousiast team van vrijwilligers.

Je kan deelnemen aan vormingen en inspiratiedagen.

De activiteiten kunnen altijd rekenen op de enthousiaste reacties van de kinderen (én hun ouders).

Contact

Stuur een mailtje met je naam, adres, telefoonnummer en een korte motivatie naar Gitt op verhalenweverij@hotmail.com

Selectieprocedure

Stuur een mailtje en we contacteren jou voor een eerste vrijblijvende deelname aan een activiteit.

 

Meer informatie